Leren (en lachen) over bos en bosbeheer

een bosles met Simon Klingen
di 24 mrt '26 , 19:30 –
ondertitel
Het onvermijdelijke en aantrekkelijke verbond van mens en bosZin om mee te eten? Dat kan voorafgaand aan de voorstelling, vanaf 17.30 uur. We serveren onze theaterhap: soep, groentetaart en onze bekende biofrietjes. Graag reserveren via info@beauforthuis.nl.
Het Beauforthuis is een ‘Stadstheater in het bos’. Met een interactieve presentatie brengt Simon Klingen Het bos in het stadstheater: een avond over het onvermijdelijke en aantrekkelijke verbond van mens en bos.

Binnen-bosles
Je wacht een genoeglijke avond, en niet alleen een warm verhaal over bos: het wordt verwonderen, lachen én leren. De binnen-bosles is gebaseerd op Simons boek Twaalf boslessen en zijn recente uitgave HOUTFABRIEK, 21 misverstanden over bos en bomen*. Hij brengt realiteit in de idyllische beelden over ‘natuurbos’, en geeft een luchtige, realistische blik op bosbiodiversiteit. Ook de relatie met klimaatverandering en menselijk bosgebruik, en de intrigerende spanning tussen bomenkap en (ieders) dagelijks houtgebruik komen in beeld. Eerdere bezoekers spraken van ‘een heerlijke avond, met een mix van humor en wetenschap’. Disclaimer: een grote kans dat je na deze binnen-bosles voor altijd anders naar bos kijkt.
Simon Klingen
Zijn werkzame leven is gericht op het delen van kennis over bos en bosbeheer. Dat doet hij al een halve eeuw door middel van adviezen aan boseigenaren (publieke en private), het geven van cursussen (aan vakmensen en aan leken = ‘bosles’) en het schrijven van toegankelijke boeken. Daarnaast was hij vijfendertig jaar verantwoordelijk voor het bosbeheer bij het Utrechts Landschap. Zijn cursussen (altijd in het bos) zijn vermaard, het aantal cursisten inmiddels imposant. Samen met zijn tweelingbroer stond hij eerder op Oerol met een ‘educatieve bos-act’.
De boeken van Simon Klingen zijn gratis online te lezen op www.klingenbomen.nl
