- Dit evenement is voorbij.
Plukwandeling & Workshop: Eco-printen

met planten uit de omgeving
di 5 aug '25 , 13:00 –
UITVERKOCHT – mail naar kaartverkoop@beauforthuis.nl voor een plek op de wachtlijst
vermeld ook je telefoonnummer en het aantal kaarten!
Of probeer het op ticketswap.nl.
Ook leuk: workshops ecoprinten op zorgcentrum Heygraaf/Reinaerde

Maak je eigen totebag en werk mee aan een collectief kunstwerk
Nina van Hartskamp – kunstenaar, botanisch verver en verhalenweefster – geeft een workshop waarin je leert plantenafdrukken te maken op stof met Hapa-Zome: een Japanse druktechniek die letterlijk ‘blad-verf’ betekent.
Met behulp van de hamertechniek breng je de vormen, kleuren en sporen van lokale planten over op voorbewerkt textiel. Je gebruikt deze techniek om een persoonlijke totebag te bedrukken, die je na afloop mee naar huis kunt nemen.
Tegelijkertijd maakt Nina van het overgebleven materiaal een collectief kunstwerk dat een plek krijgt in het Beauforthuis – een tastbare herinnering aan de ontmoeting, de omgeving, en de schoonheid van natuur.
🌿 Maximaal 15 deelnemers
📍 Locatie: Beauforthuis
🕓 Datum: 5 augustus, 13.00 – 15.00 uur
🎨 Geen ervaring nodig – alle materialen zijn aanwezig
🧵 Voor iedereen die wil maken met de natuur, verbinden en vertragen
Deze workshop is onderdeel van Nina’s drie maanden durende re-creatie residentie bij woonzorgpark Reinaerde De Heygraeff.

Over Nina van Hartskamp
Nina van Hartskamp is een multidisciplinair kunstenaar, botanisch verver en verhalenweefster. Ze studeerde aan de Gerrit Rietveld Academie en ontwerpt zintuiglijke ontmoetingen waarin planten, textiel en persoonlijke verhalen samenkomen. In haar werk verweeft ze ecologie, ambacht en gemeenschap, en creëert ze ruimte voor vertraging, verbinding en reflectie. Van augustus tot en met oktober 2025 is ze als artist-in-residence verbonden aan de Re-creatie residentie van woonzorgpark Reinaerde De Heygraeff, waar ze samen met bewoners en omwonenden werkt aan betekenisvolle ontmoetingen tussen kunst, natuur en zorg.

Beauforthuis en Heygraeff
Een week lang organiseren we evenementen samen met woonzorgpark De Heygraeff/Reinaerde (naast Henschotermeer) in Re-creatie, een culturele zorg-broedplaats, waarbij kunst de motor is voor verandering. lees meer. De activiteiten vinden plaats zowel bij ons als op de Heygraeff.
Gangmaker is de veelzijdige slagwerker Peter Elbertse.
